Doświadczony ekspert z obszaru telekomunikacji, cyberbezpieczeństwa, zarządzania ciągłością działania oraz kryzysowego. Jest byłym funkcjonariuszem służb, z doświadczeniem w zarządzaniu pionami IT, w tym także w strategicznych spółkach Skarbu Państwa. Brał udział w projektowaniu i budowie infrastruktury krytycznej, pełniąc rolę kierownika projektu systemu powiadamiania ratunkowego 112 oraz krajowego węzła Systemu Informacyjnego Schengen UE, jak również w projektach tworzenia centrów przetwarzania danych dla kluczowych instytucji państwowych.
Jest współautorem wielu ustaw, w tym ustawy o Systemie Powiadamiania Ratunkowego, ustawy o dowodach osobistych oraz ustawy o dokumentach publicznych. Ponadto opracował koncepcję oraz projekt ustawy o powołaniu państwowego operatora infrastruktury krytycznej, odpowiedzialnego za funkcjonowanie systemów cyfrowej łączności dyspozytorskiej służb zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa publicznego oraz centrów danych, w tym cyfrowych archiwów długowiecznych.
Aktywnie uczestniczy w panelach eksperckich oraz zespołach zadaniowych dotyczących cyberzagrożeń, kradzieży tożsamości i budowy infrastruktury krytycznej. Obecnie specjalizuje się w projektowaniu wysokowydajnych systemów przetwarzania danych dla AI, rozwiązaniach cyfrowej identyfikacji tożsamości, systemach rozpoznawania obrazowego z wykorzystaniem AI oraz zautomatyzowanych systemach identyfikacji biometrycznej. Zajmuje się także analizą po incydentach naruszenia bezpieczeństwa oraz przygotowaniem planów naprawczych i odtworzeniowych po cyberincydentach.