WydarzeniaKonferencja METAŚWIATY2023

02/04/2023

Konferencja METAŚWIATY2023, która odbyła się kilka dni temu, zakończyła się z sukcesem. Spotkanie zgromadziło ponad 30 ekspertów z całej Polski z różnych dziedzin, którzy prezentowali swoje spojrzenie na tematy związane z przełomowymi technologiami. Podczas czterech paneli tematycznych artyści, prawnicy, filozofowie, wizjonerzy dzielili się swoimi refleksjami na temat m.in. metaverse, sztucznej inteligencji, kryptografii kwantowej oraz tokenizacji sztuki.

Wśród poruszanych kwestii, pojawiło się wiele interesujących pytań. Czy sztuczna inteligencja uczyni artystów bezrobotnymi, czy będzie dla nich nowym narzędziem kreacji? Czy NFT zdetronizują tradycyjne formy sztuki? Jak na naszą rzeczywistość wpłyną komputery kwantowe? Czy prawo nadąży za rozwojem technologii? Celem konferencji było zainspirowanie uczestników do dyskusji na temat wyzwań związanych z rozwojem nowych technologii oraz ich wpływu na sztukę i nasze życie codzienne.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji była wystawa multimedialna, przygotowana przez artystów wizualnych z krakowskiej ASP i wydziału sztuki UP w Krakowie. Wśród eksponatów można było zobaczyć instalację bazującą na rozszerzonej rzeczywistości, stanowiącą prezentację multimedialnej książki „Listy Minotaura do Zakażonych”- Wydawnictwa ASP w Krakowie i Galerii Sztuki im. J. Tarasina w Kaliszu.

Konferencja METAŚWIATY2023 była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na temat nowych technologii oraz ich wpływu na nasze życie i sztukę. Organizatorzy zapewniają, że to nie ostatnie tego typu wydarzenie i już teraz planują kolejne edycje.

 

 

Konferencja odbyła się dzięki współpracy Akademii Leona Koźmińskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, powstającego przy niej Instytutu Sztuk Progresywnych oraz dwóch fundacji – Fundacji AI LAW TECH i Fundacji Kultury Audiowizualnej Febus.

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
Products
Subscribe

If you wish to receive our latest news in your email box, just subscribe to our newsletter. We won’t spam you, we promise!

[contact-form-7 id=”2639″ title=”Newsletter footer form”]
Applauz

As the pioneer of the lean startup movement, APPLAUZ has dedicated it’s time to sharing effective business strategies that help new businesses and enterpreneurs put their money to work in the right way.

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
Our Foundation at a glance

We are an interdisciplinary think-tank focused on the various aspects of new technologies, cybersecurity, artificial intelligence and other issues related to the development of information society.

Contact data

AI LAW TECH FOUNDATION
ul. Wronia 45/U2
00-870 Warsaw (Poland)
E-mail: kontakt@ailawtech.org

© Copyright AI LAW TECH 2021. Privacy Policy

en_GB