Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Pracownik z 25-letnim stażem akademickim w Katedrze Automatyzacji Procesów AGH.
Dyscypliny Naukowe
– automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne
– inżynieria mechaniczna
Pełnione funkcje
Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, gdzie pełni funkcję kierownika Katedry Automatyzacji Procesów, jest członkiem Komitetu Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk, Senatorem AGH, członkiem Kolegium Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz Rady Dyscypliny Naukowej Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne. Pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego czasopisma Journal of Low Frequency Noise, Vibration and Active Control oraz członka komitetu naukowego konferencji International Carpathian Control Conference. Jest opiekunem kierunku kształcenia Automatyka Przemysłowa i Robotyka na AGH.
Działalność naukowa
Jest autorem ponad stu publikacji naukowych, sześciu patentów i kilkudziesięciu prac badawczych realizowanych w ramach umów z przemysłem. Od początku swojej działalności B+R zrealizował kilkanaście projektów naukowo – badawczych jako kierownik i wykonawca. Na swoim koncie ma staże naukowe w Finlandii – Centrum Badawcze VTT w Oulu, Ukrainie – centrum Naukowo Badawcze Khmelnitsky National University, Kanadzie – Ecole Polytechnique de Montreal, Kanada, Laval Université, Wielkiej Brytanii – University of Southampton. Był wielokrotnie nagradzany przez Rektora AGH za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.
Realizowane obszary badawcze
Cyfrowe przetwarzanie i analiza sygnałów, automatyzacja i robotyzacja systemów produkcyjnych, systemy pomiarowe, uczenie maszynowe, zastosowania AI w przemyśle, transformacja cyfrowa przemysłu, dynamika i sterowanie struktur, technologie przemysłu 4.0, elektrohydrauliczne układy sterowania.