FOUNDATION LIFEPropozycja organizacji sesji w ramach IGF 2021

24/06/2021

W dniach 6-10 grudnia 2021r. Polska będzie gospodarzem światowego Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. 

IGF (Internet Governance Forum/Światowe Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowe spotkanie umożliwiające globalną dyskusję o rozwoju Internetu. W debacie biorą udział wszystkie zainteresowane strony – reprezentanci organizacji rządowych, sektora prywatnego czy społeczeństwa obywatelskiego, w tym społeczność techniczna i akademicka. IGF zostało formalnie ogłoszone przez Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w lipcu 2006 r. Po raz pierwszy zostało zwołane w październiku-listopadzie 2006 r. i od tego czasu wydarzenie odbywa się co roku. W 2019 roku forum miało miejsce w Berlinie, natomiast w 2021 (ze względu na pandemię przełożone z 2020 r.) odbędzie się w Centrum Kongresowym w Katowicach.

Hasło konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony Internet) – łączący wszystkich swoich użytkowników w jedną społeczność odpowiedzialną za jego kształt i funkcjonowanie.

 

Fundacja AI Law Tech we współpracy z Wydziałem Matematyki Stosowanej AGH oraz University College London UCL zgłosiła propozycję organizacji sesji podczas Dnia Zero. W ramach proponowanego przez nas panelu poruszone mogłyby zostać tematy takie jak:

🔹 problematyka transformacji cyfrowej w energetyce w kontekście ochrony środowiska, w tym ograniczenia śladu węglowego,

🔹 wykorzystanie nowych rozwiązań technicznych, w tym Internetu oraz sztucznej inteligencji (AI) w celu ograniczenia zużycia energii, racjonalnego zarządzania energią oraz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego,

🔹 koncepcje i pomysły środowiska naukowego oraz biznesu na wykorzystanie nowych technologii w celu ochrony środowiska i minimalizacji emisji CO2,

🔹 światowe wyzwania i ograniczenia związane z możliwością wykorzystania nowych technologii, w tym Internetu i AI.

 

Formularz z propozycją organizacji sesji został wysłany – z niecierpliwością czekamy na decyzję, czy propozycja zostanie zatwierdzona.

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
Products
Subscribe

If you wish to receive our latest news in your email box, just subscribe to our newsletter. We won’t spam you, we promise!

[contact-form-7 id=”2639″ title=”Newsletter footer form”]
Applauz

As the pioneer of the lean startup movement, APPLAUZ has dedicated it’s time to sharing effective business strategies that help new businesses and enterpreneurs put their money to work in the right way.

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
Our Foundation at a glance

We are an interdisciplinary think-tank focused on the various aspects of new technologies, cybersecurity, artificial intelligence and other issues related to the development of information society.

Contact data

AI LAW TECH FOUNDATION
ul. Wronia 45/U2
00-870 Warsaw (Poland)
E-mail: kontakt@ailawtech.org

© Copyright AI LAW TECH 2021. Privacy Policy

en_GB