WydarzeniaZ życia FundacjiKomputery kwantowe – aktualna technologia czy pieśń przyszłości?

07/12/2021
https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/12/komputery.png

Zapraszamy na kolejny webinar organizowany przez Fundację AI Law Tech. Wydarzenie odbędzie się 15.12.2021 o godzinie 19:00. 

Link do rejestracji (rejestracja bezpłatna):

https://fundacjaailawtech422.clickmeeting.com/komputery-kwantowe/register

Tematem najbliższego webinaru będą komputery kwantowe, które w ostatnich latach są bardzo gorącym, choć często niejasnym i owianym tajemnicą zagadnieniem. Czym jest kubit? Czy mamy już użyteczne sprzęty kwantowe, które pracują w przemyśle, czy na razie to tylko badania i eksperymenty? Czy komputery kwantowe mogą całkiem zastąpić tradycyjne? To tylko niektóre z pytań, które warto zadać zapoznając się z możliwościami technologii kwantowej.

Prelegenci opowiedzą między innymi o konstrukcji komputera kwantowego – czym różni się od klasycznego sprzętu, jakie są jego ograniczenia i zastosowania, o możliwościach skorzystania z komputera kwantowego za pośrednictwem własnego laptopa dzięki platformie IBM, o kwantowym rzucie monetą, czyli prawdziwej losowości, oraz kwantowym uczeniu maszynowym, czyli jak teoria kwantów może wspierać sztuczną inteligencję.

Nie ulega wątpliwości, że w ciągu ostatnich lat osiągnięto bardzo wiele w zakresie komputerów kwantowych, a w ciągu najbliższych lat rozwój tej technologii najpewniej nie zwolni. Warto zatem zapoznać się ze sposobem ich działania.

Na te pytania odpowiedzą nam dr hab. Paweł Przybyłowicz oraz Martyna Wiącek, a dr Damian Flisak podsumuje aspekty prawne tej technologii.

Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie!

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
Products
Subscribe

If you wish to receive our latest news in your email box, just subscribe to our newsletter. We won’t spam you, we promise!

[contact-form-7 id=”2639″ title=”Newsletter footer form”]
Applauz

As the pioneer of the lean startup movement, APPLAUZ has dedicated it’s time to sharing effective business strategies that help new businesses and enterpreneurs put their money to work in the right way.

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
O Fundacji w skrócie

Jesteśmy interdyscyplinarnym think-tankiem skoncentrowanym wokół różnych aspektów nowych technologii, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i innych zagadnień związanych z rozwojem społeczeństwa informacyjnego.

Dane kontaktowe

FUNDACJA AI LAW TECH
ul. Wronia 45/U2
00-870 Warszawa
E-mail: kontakt@ailawtech.org

© Copyright AI LAW TECH 2021. Polityka Prywatności

pl_PL