https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/05/mzreda.jpg

Marcin Zręda

Dyrektor Strategiczny Rynku Usług Prawnych i Przedsiębiorstw – Wolters Kluwer Polska

Od najmłodszych lat pasjonuje się technologią, w wieku 14 lat na polskiej demoscenie jako twórca gier komputerowych i magazynów (ziny). Podczas studiów pracował jako programista i architekt, współtworząc narzędzia desktopowe i aplikacje internetowe. Współautor wielu ciekawych pomysłów technologicznych w firmie Tik-Soft, gdzie pracował nad zaspokajaniem potrzeb informatycznych w branży finansowo-księgowej. W Wolters Kluwer od 13 lat przebył ciekawą i długą drogę. Zaczął od bycia testerem programów dla prawników i notariuszy, gdzie poznał procesy i wymagania tych branż. Następnie kierował działem testów, zarządzał projektami IT i był szefem działu IT zajmującego się zaawansowanymi rozwiązaniami eksperckimi. Doświadczenie zdobyte podczas zarządzania ludźmi i wiedza analityczna zaowocowała stworzeniem i późniejszym zarządzaniem działem analizy i zapewnienia jakości.

Po latach zarządzania sprawami ściśle związanymi z IT, kierował również działem sprzedaży oprogramowania prawników, gdzie zdobył wiedzę jak sprzedawać i kontaktować się z klientami. Obecnie jest szefem strategii Wolters Kluwer Polska dla rynków kancelarii prawnych i firm, zwykle mówi: „Kiedyś starałem się odpowiedzieć TAK, kiedy Biznes pytał. Teraz jestem po stronie biznesu i staram się tak pytać ludzi IT by uzyskać pozytywną odpowiedź”. Organizator Global Legal Hackathon 2018, 2019 i 2020 w Polsce. Członek jury LegalTechDay. Autor wielu opinii i członek wielu dyskusji na temat rozwoju technologii prawnej.

Twórca i właściciel dwóch startupów, jeden dotyczy gier miejskich, a drugi inteligentnego podejścia do zarządzania ogrodem domowym. Przez lata członek zarządu Polskiego Związku Bluesowego, organizator ponad 50 koncertów – Warsaw Blues Night z wieloma, światowej klasy, gwiazdami bluesowymi. W wolnym czasie, gitarzysta, wokalista i harmonijkarz, zapalony żeglarz (patent jachtu sternika jachtowego) i górski turysta, organizator wielu rejsów po morzach i jeziorach.

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
Products
Subscribe

If you wish to receive our latest news in your email box, just subscribe to our newsletter. We won’t spam you, we promise!

[contact-form-7 id=”2639″ title=”Newsletter footer form”]
Applauz

As the pioneer of the lean startup movement, APPLAUZ has dedicated it’s time to sharing effective business strategies that help new businesses and enterpreneurs put their money to work in the right way.

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
O Fundacji w skrócie

Jesteśmy interdyscyplinarnym think-tankiem skoncentrowanym wokół różnych aspektów nowych technologii, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i innych zagadnień związanych z rozwojem społeczeństwa informacyjnego.

Dane kontaktowe

FUNDACJA AI LAW TECH
ul. Wronia 45/U2
00-870 Warszawa
E-mail: kontakt@ailawtech.org

© Copyright AI LAW TECH 2021. Polityka Prywatności

pl_PL