WydarzeniaWieczór autorski dr Kai Kowalczewskiej

16/09/2021
https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/09/sztuczna-inteligencja-na-wojniebrperspektywa-miedzynarodowego-prawa-humanitarnego-konfliktow-zbrojnych.png

Zapraszamy na wieczór autorski ekspertki naszej fundacji pani dr Kai Kowalczewskiej, autorki książki pt. Sztuczna inteligencja na wojnie.

Wieczór autorski odbędzie się w dniu 21 września o godzinie 19:00 (online).

Kiedy nowe atrakcyjne technologie obiecują zmniejszenie ciężarów i ryzyka związanego z działalnością człowieka, co do zasady korzystanie z nich staje się pożądane. Jednak nie każda strefa naszej aktywności powinna być oddelegowana do technologii. Wybieranie celów i zabijanie ludzi jest jedną z tych czynności, których przekazanie do sztucznej inteligencji wiąże się z wątpliwościami prawnymi i moralnymi.

W trakcie wieczoru autorskiego, dr Kaja Kowalczewska poruszy bardzo interesujące kwestie, a mianowicie:

  • Czy prawo międzynarodowe odnosi się w ogóle do tego rodzaju uzbrojenia?
  • Czy taki rodzaj dehumanizacji konfliktów zbrojnych jest moralnie pożądany?
  • Jakie ryzyka się z tym wiążą?
  • Czy jest to czysto akademicka debata czy rzeczywisty etap wyścigu zbrojeń?

Na te i inne pytanie postara się odpowiedzieć dr Kaja Kowalczewska, która przeprowadziła obszerne badania na poziomie międzynarodowym.

Książka dotyczy kwestii, która budzi ogromne kontrowersje i wątpliwości natury prawnej. (…) Problematyka wykorzystywania sztucznej inteligencji w działaniach wojennych podejmowana jest też w licznych czasopismach poświęcanych obronności, wojsku, bezpieczeństwu itp. Sztuczna inteligencja na wojnie to monografia z zakresu prawa, ale autorka wiele miejsca poświęca także kwestiom technicznym i dostarcza odpowiedniej wiedzy na ten temat (…)

Wieczór autorski odbędzie się na naszym kanale youtube: https://youtu.be/mrrWJaDrY8U

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
Products
Subscribe

If you wish to receive our latest news in your email box, just subscribe to our newsletter. We won’t spam you, we promise!

[contact-form-7 id=”2639″ title=”Newsletter footer form”]
Applauz

As the pioneer of the lean startup movement, APPLAUZ has dedicated it’s time to sharing effective business strategies that help new businesses and enterpreneurs put their money to work in the right way.

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
O Fundacji w skrócie

Jesteśmy interdyscyplinarnym think-tankiem skoncentrowanym wokół różnych aspektów nowych technologii, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i innych zagadnień związanych z rozwojem społeczeństwa informacyjnego.

Dane kontaktowe

FUNDACJA AI LAW TECH
ul. Wronia 45/U2
00-870 Warszawa
E-mail: kontakt@ailawtech.org

© Copyright AI LAW TECH 2021. Polityka Prywatności

pl_PL