WydarzeniaLegal Hackaton 2021

27/05/2021
https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/05/hackaton.jpg

Z radością informujemy, że Fundacja AI Law Tech została partnerem IV edycji Legal Hackaton organizowanej przez Wolters Kluwer.

Polska edycja corocznego maratonu programowania w branży prawniczej odbędzie się w dn. 18-20 czerwca 2021 r.

Gośćmi specjalnymi Hackathonu 2021 będą: Mary Shen O’Carroll, Chief Community Officer w firmie Ironclad, oraz Michał Jaworski, Dyrektor ds. strategii technologicznej Microsoft, członek Zarządu Microsoft sp. z o. o. i wiceprzewodniczący Rady Polskiej Izby Informacji i Telekomunikacji.

Legal Hackathon co roku gromadzi pasjonatów nowych technologii i innowacyjności w podejściu do prawa. Celem tego weekendowego spotkania jest zaprojektowanie nowoczesnych rozwiązań zarówno dla prawników, jak i dla osób korzystających z usług prawnych.

Do tej pory odbyły się trzy edycje Hackathonu, których finaliści zdobyli uznanie na świecie i pozyskiwali inwestorów.

Spotkanie w 100% online

Do udziału w Hackathonie zapraszamy m.in. prawników, programistów, grafików, menedżerów projektu i analityków biznesowych. Uczestnicy następnie połączą się w interdyscyplinarne zespoły, co sprzyja kreatywności i buduje nową perspektywę. Co ważne, uczestnicy otrzymają wsparcie cenionych w branży mentorów.

W tym roku wydarzenie odbędzie się całkowicie online – na specjalnie przygotowanej na tę okazję platformie internetowej z wieloma możliwościami interakcji między uczestnikami. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Kim jest organizator wydarzenia?

Organizatorem Hackathonu jest Wolters Kluwer Polska. Firma angażuje się również w inne inicjatywy wspierające rozwój LegalTech w Polsce, m.in. razem z centrum biznesowym The Heart organizowała LegalTech Day, na którym zwycięzcy poprzednich edycji Hackathonu – DoxyChain, Slotheye i InteliLex – prezentowali swoje rozwiązania, które również wprowadzają na rynek międzynarodowy.

 

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że ta impreza tak mocno zakorzeniła się na krajowej scenie technologii i prawa. Zakorzeniła i zaowocowała kilkoma naprawdę znakomitymi rozwiązaniami, które staramy się wspierać na ich drodze rozwoju – wyjaśnia Marcin Zręda, Dyrektor Strategiczny Rynku Usług Prawnych i Przedsiębiorstw, Wolters Kluwer Polska. – Hackathon to przede wszystkim ludzie. Dzięki ich energii i chęci zmian mamy w Polsce coraz więcej dobrych przykładów rozwiązań wspierających branżę prawną – dodaje.

 

Wolters Kluwer Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnego lidera w profesjonalnej informacji, oprogramowaniu i usługach dla sektorów prawa, finansowo-księgowego, zarządzania ryzykiem i opieki zdrowotnej. W Polsce wiodącą marką firmy jest system informacji prawnej LEX.

Wolters Kluwer obsługuje klientów w ponad 180 krajach, a swoją działalność prowadzi w ponad 40 krajach, zatrudniając ponad 19 tys. osób. W 2020 r. firma osiągnęła roczne przychody w wysokości 4,6 mld euro. Jej centrala znajduje się w Alphen aan den Rijn w Holandii.

Dowiedz się więcej

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
Products
Subscribe

If you wish to receive our latest news in your email box, just subscribe to our newsletter. We won’t spam you, we promise!

[contact-form-7 id=”2639″ title=”Newsletter footer form”]
Applauz

As the pioneer of the lean startup movement, APPLAUZ has dedicated it’s time to sharing effective business strategies that help new businesses and enterpreneurs put their money to work in the right way.

https://ailawtech.org/wp-content/uploads/2021/03/Logo-small.png
O Fundacji w skrócie

Jesteśmy interdyscyplinarnym think-tankiem skoncentrowanym wokół różnych aspektów nowych technologii, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i innych zagadnień związanych z rozwojem społeczeństwa informacyjnego.

Dane kontaktowe

FUNDACJA AI LAW TECH
ul. Wronia 45/U2
00-870 Warszawa
E-mail: kontakt@ailawtech.org

© Copyright AI LAW TECH 2021. Polityka Prywatności

pl_PL